Problemy z oddawaniem moczu przy leku Tramal

Dzień dobry. Stosuję lek Tramal, 200mg rano oraz ok. 16:00. Mam 20 lat, mężczyzna. Problemem jest oddawanie moczu. Czuję potrzebę, jednak nie potrafię tego moczu oddać. Czuję w swoim ciele, że na jakimś etapie "drogi" do cewki moczowej, uryna nie ma możliwości dalszej drogi celem wypróżnienia. Jak dotąd radziłem sobie m.in. stosując no-spę 80mg, lub np. - odwracając swoją uwagę poprzez odkręcenie kranu ze strumieniem wody. Czy może Pan/Pani podzielić się sposobami innymi niż cewnikowanie? Z wyr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane trudności w oddawaniu moczu mogą być wynikiem stosowania tak wysokiej dawki Tramalu. Proszę bowiem zauważyć, że przyjmuje Pan maksymalną możliwą dawkę dobową. Odstawienie tramadolu powinno spowodować ustąpienie niepokojących objawów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.