Problemy z oddychaniem i zawroty głowy przy astmie

Witam ;) Mam 14 lat. Od kilku miesięcy ciężko mi się oddycha, kłuje mnie w klatce piersiowej, ziewam co chwilę, by wziąć głęboki oddech, bo czuję brak powietrza, mam zaburzenia snu i zawroty głowy oraz osłabienie, a kiedy się denerwuję, oddycha mi się jeszcze ciężej, trzęsę się w "środku" i robi mi się gorąco. W mojej rodzinie kuznka choruje na astmę. Ale nie wiem, co to może być. Więc zadaję pytanie ekspertowi. Czy to może być astma?

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam!

Opisane objawy nie wydają się typowe dla astmy, jednak trzeba mieć świadomość, że nie zawsze chorzy prezentują dolegliwości charakterystyczne dla jednostki, którą u nich rozpoznano.

Doradzam zgłoszenie się do lekarza w celu przeprowadzenia diagnostyki męczących objawów. Podstawą jest rozmowa z lekarzem i badanie w gabinecie. Ponadto zleci on na pewno badania dodatkowe. Wśród nich powinna znaleźć się m.in. spirometria, czyli badanie na podstawie którego można rozpoznać bądź wykluczyć astmę.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy