Problemy z połykaniem tabletek u 21-letniej osoby

Mam problemy z połykaniem tabletek. Dostałam tabletkę doxepin, której nie można rozdrabniać a połknąć też jej nie potrafię mimo wielu prób. Czy mogę proszek z środka rozpuścić w wodzie lub czy są zamienniki tego leku nie powlekane tylko w formir tabletki którą można rozdrobnić?

Dobry wieczór,

Doksepina stosowana w Polsce jest jedynie w kapsułkach. Niestety wysypanie zawartości ze kapsułki i rozpuszczenie w wodzie nie pozostanie bez wpływu na ostateczne stężenie leku we krwi. Lek powinien być stosowany w trakcie posiłku. Proszę spróbować połknąć kapsułkę wraz z kęsem pokarmu, powinno być łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz