Problemy z połykaniem leków

Witam mam ogromny problem z połykaniem dużych leków i kapsułek. Neurolog powiedział mi że to może być nerwicowe. Od wczoraj biorę Kwetaplex xr i na ulotce jest napisane żeby nie żuć ani rozkruszać tabletek. Próbowałam go rozpuścić to rozpuściła się tylko otoczka i musiałam go przegryźć. Co powinnam zrobić? Czy istnieje ten lek w innej formie? Czy są leki przeciwpsychotyczne, które nie powodują podwyższenia prolaktyny i można je dzielić lub się same rozpuszczają? (Oprócz Olanzapiny)

Jeśli leczy się Pani psychiatrycznie, warto popracować nad swoim lękiem z psychoterapeutą. Przepracowanie blokad i lęku ułatwi Pani życie i uniezależni Panią od wielkości poszczególnych leków.

Witam,
w takiej sytuacji przydałaby się rozmowa z lekarzem prowadzącym leczenie i ustalenie odpowiedzi na pytania, które Panią nurtują.
Tylko lekarz i ulotka z informacjami o leku, może dopomóc w znalezieniu skutecznej rady i rozproszeniu obaw.
Proszę skorzystać z pomocy specjalisty w radzeniu sobie z trudnościami które Pani opisuje.
Może skutecznym sposobem, ułatwiającym przyswojenie leku byłoby ułożenie tabletki na łyżeczce miodu...

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz