Jak długo moje dziecko może brać lek na nadpobudliwość?

nadpobudliwe dziecko? Witam -moje dziecko bierze lek Tiapridal 100 mg od 8 roku życia, dziewczynka miała w marcu 2018 11 lat. Lek ten zapisała psychiatra ze względu na dużą nadpobudliwość dziecka, rano 1 tabletka rano i 1 tabletka na noc. Zastanawiam się czy dziecko nie bierze za długo tego leku, w ulotce pisze że można brać 3 miesiące. Czy może trzeba zrobić jakieś badania?

Witam Panią,
Funkcjonowanie dziecka jest zdeterminowane specyfiką
jego rozwoju wynikającą ze zdiagnozowanego zespołu
nadpobudliwości psychoruchowej.
Leczenie farmakologiczne może być elementem leczenia,
ale nie wystarczy, aby dziewczynka właściwie funkcjonowała
w szkole, w rodzinie czy w grupie rówieśniczej.
Konieczne i niezbędne są wieloprofilowe oddziaływania
psychoterapeutyczne ułatwiające dziecku opanowanie
niezbędnych umiejętności społecznych, przyswojenie zasad
oraz wspomagające rozwój emocjonalno – społeczny, ułatwiający
właściwe funkcjonowanie w grupie społecznej i rówieśniczej.
Jednym z elementów terapii jest też psychoedukacja dla rodziców,
gdzie mogą otrzymać wsparcie i omówić aktualne problemy
swojego dziecka.
Wskazana jest terapia psychologiczna, pedagogiczna
i fizjoterapeutyczna.
Taką formę pomocy otrzyma Pani w ramach NFZ
m.in. w dziennych ośrodkach dla dzieci z zaburzeniami
wieku rozwojowego
Jeżeli jest taka możliwość , należy skorzystać też
z metody terapeutycznej biofeedback.
Monitorowanie i wspieranie rozwoju dziecka przez specjalistów
stworzy dziecku szansę na pomyślny rozwój, poprawę komunikacji
z otoczeniem i jakości nawiązywanych relacji.
Współpraca rodziców z terapeutami powinna przyczynić się
do stworzenia spójnego, jednolitego systemu oddziaływań wychowawczych,
edukacyjnych i terapeutycznych, co ułatwi dziecku życie w społeczeństwie.
Proszę nie ograniczać leczenia tylko do środków farmakologicznych.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl