Problemy z przełykaniem i ból kręgosłupa

Od 2 mcy mam problem z połykaniem pokarmów i płynów.Schudłam 5kg, jestem odsyłana do kolejnych lekarzy(ostatni dał mi sk. na tomografię na przyszły rok). Dochodzą problemy z kręgosłupem(ból i ściąganie od szyi do barku i pleców).Natężenie problemu zmienia się, raz jest gorzej, raz trochę lepiej. Miałam wcześniej co jakiś czas podobne objawy, ale nigdy tak długo. Jesli jestem zdenerwowana, nie mogę przełknąć nawet śliny, w ogóle często wypluwam jedzenie, bo nie mogę go przełknąć.Co mam zrobić?

Dysłagia i pozostałe objawy wymagają diagnozowania ! skąd Pani jest? celowe jest NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego