Problemy z sercem podczas biegania

Witam. Od kilku dni zauważyłem ze podczas biegania ma uczucie jakby zamierania serca. We wczesnych badaniach holtera wykazało ze mam 25 pobudzenia przedwczesnych. Czuje je w ciagu dnia kiedy się pojawiają. Pojawiają się podczas biegania. Dodam ze miałem test wysiłkowa. Wykazał ze mam dobra tolerancje wysiłku. Ale skurcze te nie pojawiły się podczas testu. Zaczynaja się po 15 minutach biegu a test trwał 8 minut. Czy to może być niebezpieczne? Czy powinienem przerwać bieganie.

Witam! Uczucie "zamierania" serca może towarzyszyć pobudzeniom przedwczesnym, Jeśli nie towarzyszą Pani objawy w postaci uczucia omdlewania, zimnych potów i mroczków przed oczami, prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju, a zaburzenia rytmu nie są groźne, Wskazane jest jednak wykonanie dłuższego testu wysiłkowego (lub 24-godzinnego holtera ekg), w którym uwidocznione zostanie co dokładnie dzieje się w sercu podczas napadu arytmii.