Ból piszczeli podczas biegania

Witam, Czy jest spowodowany ból piszczeli podczas biegania. I czy powinno się przestać wtedy biegać? Czy to może jest normalna sytuacja podczas początków biegania.

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to związane z wahaniami poziomu mikro i makroelementów. Powoduje to wtedy ból mięśnia.

Tak, to jak najbardziej normalna sytuacja podczas rozpoczynania przygody z bieganiem, albo po dłuższej przerwie z bieganiem. Prawdę mówiąc przejście z biegu do marszu powoduje nasilenie się bólu, najlepiej przejść do truchtu i tak ‘dotruchtać się do domu’. Ból powodują nagle pobudzone ‘bardziej pracujące’ mięśnie (bieg bardziej angażuje mięśnie – i muszą one mocniej pracować stąd ból), w miarę wytrenowania przestaje się odczuwać takie dolegliwości. Pozdrawiam