Problemy z żołądkiem w 17. tygodniu ciąży

Jestem w 17tyg. ciazy i od początku zle sie czuje .Lekarz przepisał mi wcześniej lek Lergigan na problemy z żołądkiem i byłam na zwolnieniu.Teraz muszę wrócić do pracy , ale nadal sie zle czuje ,mam zawroty i bóle głowy , lekkie krwawienia z nosa i jestem wrażliwa na mocne zapachy.Teraz lekarz przepisał mi lek Metoklopramid Alternova 10mg.W aptece poinformowali mnie ,ze po tym leku moge byc senna i lek należy brać tylko w ostateczności a ja mam brać 3 razy dziennie .Czy ten lek jest bezpieczny?

Lek. Tomasz Budlewski

Lek można stosować w II i III trymestrze ciąży . Lepiej aby Pani poszła jednak na zwolnienie. Proponuje ponownie udać się do lekarza prowadzącego.