Przeziębienie u kobiety w 5 tygodniu ciąży

witam jestem w 5 tygodniu ciazy i jestem przeziebiona.Byłam u lekarza mam zwolnienie ale niestety czuje sie coraz gorzej,lekarz przypisal mi na ból gardła płukanie szałwia a na katar roztwor soli morskiej niestety na mocny ból głowy nie mam nic.Czy moge brac jakies leki ktore postawia mnie na nogi,obawiam sie ze jak bede lezec tydzien w łóżku i dużo pić ciepłego to nie dam rady wrocic do pracy.prosze o odpowiedz pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Preparatem przeciwbólowym, który może być stosowany w ciąży jest paracetamol. Lek należy stosować w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych. Nie należy stosować leku przewlekle. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza.