Problemy ze snem u 27-miesięcznego dziecka

Witam mam pytanie odnośnie mojego syna ktory ma 27mcy i budzi sie w nocy,tzn gdzies do 24 spi w lozeczku pozniej sie budzi przechodzi do nas a potem cala noc sie wierci i widac ze cos mu nie daje spac,dopiero kolo 5 sasypia spokojnym snem,dodam ze ma 16 zebow i mysle ze moze to byc zwiazek z wyrzynaniem sie nastepnych tylko czy to juz ten czas??

Witam,
Być moze synek boi się jakichś wyimaginowanych "potworów", które kryją się w jego pokoju i dlatego przychodzi do państwa, bo u Was czuje się bezpieczny.
A co do wiercenia się w nocy, dzieci sypiają niespokojnie i się wiercą :)
Pozdrawiam

Na początek warto sprawdzić, czy synek nie jest na coś chory (np pasożyty). Jeśli wykluczycie Państwo somatyczne podłoże wybudzania się, warto przyjrzeć się takim aspektom jak- czy Mały nie ma za dużo wrażeń w ciągu dnia? Być może czegoś się wystraszył kiedyś o podobnej porze lub śni mu się coś koszmarnego? Zachęcam do podjęcia próby porozmawiania z synkiem o tym rano lub -jeśli jest wystarczająco obudzony- także w nocy.
Warto także przyjrzeć się diecie, a szczególnie porze i składowi ostatniego posiłku i w razie potrzeby tu wprowadzić modyfikacje?
Doraźnie warto w takich sytuacjach na chwilkę wziąć synka na ręce, przytulić czy pokołysać, ale później zachęcić do powrotu do łóżeczka i położyć spać. Istotna będzie także w tej kwestii konsekwencja.