Problemy ze snem u 9-miesięcznego dziecka po przebyciu trzydniowej gorączki

Moje dziecko (9 m-cy) przebyło trzydniową gorączkę po czym dostało wysypki na całym ciele. Podobno wysypka jest czymś normalnym po "trzydniówce", jednak nasza córka okropnie wierci się w łóżeczku w nocy.Musimy wstawac do niej co chwilkę, żeby ją poprawić, bo kladzie główkę w rogu, nogi podciąga do siebie i budzi się, gdy nie może przesunąć główki w żadną stronę. Tak jest do kilkunastu razy w nocy. Czy to może być spowodowane wysypką, czy szukać wytlumaczenia gdzieś indziej (ząbkowanie?)?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zarówno infekcja jak i ząbkowanie mogą być przyczyną niepokoju ruchowego podczas snu u dziecka. Jeśli takie zachowanie będzie się utrzymywać należy zgłosić się na wizytę kontrolną do pediatry.