Problemy ze stawami skroniowo-żuchwowego

Mam poważne problemy ze stawami skroniowo-zuchwowymi,strzelanie głosne,gol,i blokowanie przy otwieraniu ust,jedzeniu,ziewaniu.Byłam u specjalisty,jednak dowiedziałam się ze nim na nfz mi nie przysługuje,jedynie odplatna płytka która trzeba co miesiąc korygować,jej koszt 700zł wizyty przez kilka miesięcy,potem wymiana za wysokiego starego mostu.Bol jesy duzy,a mnie nie stać,powaznie choruje 3 rok,jestem na zasiłku w MOPS,co ja mam zrobić,prosze o pomoc!!!

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety realia w naszym kraju są takie jak Pani podano - NFZ nie refunduje leczenia ssż - koszty poza Warszawą bywają nawet o 50 procent niższe - proszę poszukać przy pomocy MOPS jakieś fundacji - może oni pomogą
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Niestety NFZ nie refunduje leczenia zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego. Alternatywą do szyny relaksacyjnej są zabiegi z zastosowaniem botoksu ( jednak równie kosztowne, choć jednorazowo - po 1 - 2 lat zabieg trzeba powtórzyć ).