Czy na zdjęciu panoramicznym zębów da się zobaczyć czy coś się dzieje ze stawem żuchwowo-skroniowym?

Witam , Czy na zdjeciu panoramicznym zębów, da się zobaczyć czy coś się dzieje ze stawem zuchwowo-skroniowym? Jak to wygląda dodam że podczas ruszania szczeka trzeszczy, mam częste bóle głowy, bóle uszow mimo że ,laryngolog nie stwierdza zapalenia. Moja górna szczeka zachodzi na dolna. Czy jest mozliwe ze jest coś nie tak z tym stawem jak to można ewentualnie leczyć. Za dwa tygodnie mam zaplonowana wizytę u stamatologa czy mogę poczekać czy lepiej przyspieszyć wizytę. Pozdrawiam

Pantomogram jest bardzo pomocny w diagnozowaniu dolegliwości SSŻ - jeżeli analiza RTG potwierdzi zmiany lekarz może zlecić dodatkowe celowane zdjęcia na stawy.

Witam,

Najlepiej udać się do stomatologa, specjalisty w dziedzinie dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Specjalista po badaniu zaproponuje leczenie. Zdjęcie panoramiczne jest mało przydatne do oceny stawów.

Pozdrawiam,
lek. dent. Tomasz Herczakowski
HD-Dental