Problemy ze zmianą pozycji podczas snu w 27-tygodniu ciąży

Jestem w 27 tygodniu ciąży . Często w nocy przewracanie na boki sprawia mi ból a przy pójściu do łazienki ciezko mi stanac na nogi . Najbardziej boli po lewej stronie . Czy to wina ułożenia dziecka czy może coś poważnego ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Bardzo często w zaawansowanej ciąży kobiet przedstawiają takie problemy, rozwijający się płód uciska na sąsiadujące narządy , a to może dawać dolegliwości bólowe. Jednak dla pewności proszę jeszcze podczas wizyty kontrolnej zgłosić to ginekologowi prowadzącemu Pani ciąże. Pozdrawiam