Profilaktyka przy znamieniu barwnikowym tęczówki u 10-latka

Witam.Kilka dni temu zauważyłam u mojego 10 let. syna plamkę na tęczówce oka(plamka ciemna,regularny kształt z takimi "odnóżkami",kolor oczu szary).Od tej pory byłam u jednego pediatry i 3ech okulistów.Wszyscy lekarze (w tym okulista z kliniki okulistycznej dziecięcej CZMP)zgodnie orzekli, ze to łagodne znamię barwnikowe tęczówki, które synek ma prawdop od urodzenia.Zalecili kontrolę co 5 miesięcy. Jaka profilaktykę można stosować, by z ta zmiana nic złego się nie stało?

Lek. Katarzyna Szymczak

Brak jest konkretnych wskazań odnośnie profilaktyki, proszę kontrolować tą zmianę tak jak zalecił okulista. Niech syn dba o oczy, odpowiednia odległość oraz czas spędzony przed komputerem/telewizorem, okulary przeciwsłoneczne. W razie pojawienia się nowych objawów szybki kontakt z okulistą.
Pozdrawiam