Błyśnięcie wskaźnikiem laserowym a stan oka

Witam. 4 tyg. temu wskaźnik laserowy błysnął mi prosto w prawe oko z odległości ok. 50 cm. Po efekcie żarówki, który szybko minął została mi malutka szaro-ciemna plamka w polu widzenia(na początku), gdy patrzyłem tym okiem. Dziś jest ona szaro-przeźroczysta i się zmniejszyła. Przypomina efekt cenzury, gdy patrzę np. na małe litery - widzę literę, ale jest zamazana. Okulista zalecił mi branie witamin i aplikowanie kropli Yellox. Czy jest szansa, że plamka całkowicie zejdzie? Ile może to potrwać?
Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe, jendak czy na pewno i po jakim czasie trudno mi stwierdzić bez możłiwości przeprowadzenia badania okulistycznego.