Prośba o analizę badana rezonansem magnetycznym 61-letniej osoby
Dzień Dobry.Mam serdeczną prośbę o odpowiedz na MR głowy; w białej obu półkul mózgu,w większości przykomorowo w płatach czołowych uwidoczniło się kilka zmian ogniskowych o podwyższonym sygnale w obrazach T2 zależnych i sekwencjach FLAIR,największa śr.0,8 cm powyżej rogu czołowego prawej komory bocznej.Obraz zmian może odpowiadać przebytym ogniskom niedokrwiennym,w różnicowaniu należy uwzględnić także ogniska DEMIELINIZACJI.Cechy starej przebytej zakrzepicy zatok opony twardej.Z góry dziękuję

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Powyższy wynik MR może wskazywać na przebyte ogniska niedokrwienne lub też ogniska demielinizacji czyli utraty przez komórki nerwowe osłonek mielinowych. Proszę z powyższym wynikiem zgłosić się do neurologa.