Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego oraz sekwencji FLAIR w płaszczyznach poprzecznych
Bardzo proszę o wyjaśnienie Mr mózgowia. Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego oraz sekwencji FLAIR w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych, przed i po podaniu kontrastu. W istocie białej przykomorowej w okolicy rogów czołowych komór bocznych obustronnie drobne ogniska demielinizacyjne, wielkości do 3mm. Podobne ogniska podkorowo w obydwu płatach czołowych. Ciało modzelowate niezmienione. Układ komorowy nie przemieszczony, symetryczny, nieposzerzony.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, powyższe zmiany są bardzo niecharakterystyczne i bardzo często są znajdowane wśród takich badań i najczęściej są nieistotne. Jednakże proszę o konsultację z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam.