Prośba o analizę rezonansu magnetycznego kręgosłupa 20-letniej osoby

Potrzebuje pomocy w interpretacji MR kręgosłupa L/S: Obniźenie i częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa kr.m-k L4/L5 i L5/S1. L4/L5-uogólniona, tylna wypuklina kr.m-k z szerokopodstawną, centralno-prawoboczną protruzją tego krąźka(pęknięty pierścień włóknisty) Worek oponowy przemieszczony,uciśnięty. Zmniejszona jest rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego.Podobne, bardziej nasilone zmiany na L5/S1 powodują kompresję prawego i odcinkowe modelowanie lewego korzenia S1.

Lek. Katarzyna Szymczak

Badanie wykazało liczne zmiany w kręgosłupie, które najpewniej są przyczyną bólu pleców oraz kończyn dolnych (szczególnie prawej) Proszę podany wynik skonsultować z neurologiem, który zaproponuje odpowiednie leczenie, być może rehabilitację czy zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam