Prośba o analizę wyniku USG w 13 tyogdniu ciąży

Witam, jestem w 13 tygodniu ciąży, na opisie z usg mam zapisane AFI(N), co oznacza litera N, bo AFI ilość płynu owodniowego? Bardzo proszę o odpowiedź. Kinga

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! AFI to ilość płynu owodniowego. N oznacza normę. Nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
AFI to ilość płynu owodniowego. N - najprawdopodobniej jest to skrót od słowa norma. Niemniej jednak wątpliwość warto wyjaśnić z lekarzem wykonującym badanie.