Prośba o interpretację TK klatki piersiowej u 48-latka
Witam proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej niewielkie sklinowacenie przednich i środkowych odcinków trzonów kręgowych Th6, Th7, Th12, z pogłębioną kyfozą pierśiową. Stan po złamaniu tylnych odcinków żeber 7 i 9P oraz 8 L. Mąż ma 48 lat i bardzo długo się leczy na ŁZS ma osteoporozę .

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie złamań trzonów kręgów piersiowych, które mogą występować na tle osteoporotycznym. Wynik badania należy odnieść do występujących objawów klinicznych. Mąż powinien udać się do lekarza.