Prośba o interpretację wyników chlamydia trachomatis

Proszę o interpretację wyników chlamydia trachomatis. Badanie krwi klasa IgM 0,13 RATIO (poniżej 0,8 oznacza ujemny), klasa IgG 14,92 RU/ml (poniżej 16 oznacza ujemny). Badanie testem immunochromatograficznym-wymaz z cewki wynik badania - ujemny. Czy to oznacza, że nie chorowałęm i nie choruję na chlamydię trachomatis? Czy IgG zbliżone do 16 to powód do niepokoju? Czy inwestować w droższe badania DNA? Dziękuję!

Proponowałbym Panu wizytę u lekarza. Po pierwsze rozmowa co i jak się stało. Dalej badanie lekarskie, a następnie interpretacja wyników. Wszystko ma swoją kolej i jedno z drugiego wypływa. Z wyników mogło nie być zakażenia, lub poziom IgG spadł na tyle, że jest ujemny.