Prośba o interpretację wyników krzywej cukru i insuliny

Witam prosiłabym o interpretacje wyników krzywej cukru i insuliny. Jestem w trakcie kolejnych badań ponieważ lekarz podejrzewa nieprawidłową prace nadnerczy bądź nieprawidłowe funkcjonowanie jajników. Do kolejnej wizyty jeszcze troche czasu a patrzac na normy wyniki te nie wyladaja za ciekawie. Glukoza, norma (70-105) naczczo- 98 mg/dl po 1h- 158mg/dL po 2h- 129mg/dL Insulina, norma 2,60-24,90 uIU/ml naczczo- 17,92 po 1h- 85,95 po 2h- 108,30

Witam Panią,

Glikemia jest prawidłowa, zarówno na czczo, jak i po obciążeniu glukozą. Norma na czczo wynosi do 99 mg/dl , a nie do 105 jak podaje Pani laboratorium - często bazują na starych, nieaktualnych normach. Wartości glikemii i insulinemii pomimo, że sam test obciążenia glukozą wypadł prawidłowo - (nie ma Pani cukrzycy) wskazują na insulinooporność tkankową. Warto udać się do lekarza, który zaleci Pani właściwe postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz