Prośba o interpretację wyników punkcji lędźwiowej w kierunku SM

Proszę o interpretacje wyników punkcji lędźwiowej w kierunku SM: albuminy 5,00g/dl; immunoglobulina G 1020mg/dl; immunoglobulina G w PMR 6,00mg/l; wskaźnik Linka-Tiblinga index IgG 0,139 index, białka oligo w PMR nb, cytoza 7.W obrazie MR 13 ognisk nieprawidłowego sygnału w przykomorowej istocie białej obu półkul mózgu. (Proces demielinizacyjny?)Obraz MR przysadki bez zmian ogniskowych.

Piotr Pilarski

Aby rozpoznać SM konieczne jest stwierdzenie rozsiania objawów klinicznych oraz zmian w MR zarówno w czasie jaki i w przestrzeni. Dlatego bez zbadania neurologicznego nie jest możliwe postawienie diagnozy.

Pozdrawiam.