Prośba o interpretację wyników wykonanych w 33. tygodniu
Witam , /proszę o interpretację wyników, nadmieniajac ze badania zostały wykonane w 33tygodniu. morfologia w normie. układ krzepnięcia: czas trombinowy: 12,7(11,80-17,60) fibrynogen4,50(2-4) antytrombinaIII 103%(75-125) d dimery 1360, aptt29,2sek(23,60-35,40) radio aptt:1,01(0,83-1,25 czas protrombinowy:9,6(9,18-13,78) wskaznik protrom.119(80-120) czas protrombin:INR 0,85(0,83-1,25)Tk zył płuc ok, serce ok.prosze o pomoc czy te wyniki wskazuja ze gdzies jest zakrzep?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Z podanych przez Panią wyników tylko Dimer D jest podwyższony, ale tak też może występować w fizjologicznej ciąży i w większości przypadków nie świadczy to o istnieniu zakrzepu. Jeśli ma Pani historię medyczną związaną z występowaniu u Pani zakrzepów proponuję skierowanie się do lekarza ginekologa z wyżej wymienionymi badaniami, który zaleci odpowiednie badania, konsultację.