Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku badania EEG

Prosże o interpretację wynku EEG głowy: Czynność podstawowa EEG zachowana. W odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 11Hz o amplitudzie do 40uV. RZ obecna. Na tym tle rejestruje się grupy synchronicznych wysokonapięciwych fal wolnych 5-6 z. HV nieco nasila ilosc zmian. FS nie aktywuje zapisu Wnioski- zapis o cechach nieprawidłowych- tendencja do napadowości nasilona przez HV. Proszę o interpretację poszczególnych liczb.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Liczby w badaniu EEG są charakterystyką zarejestrowanych fal. Każdy rodzaj fal ma swoją charakterystykę, np. fale alfa (α) mają częstotliwość od 8 do 13 Hz, ich amplituda wynosi około 30-100 µV.
Badanie EEG interpretuje się zawsze w korelacji z objawami klinicznymi.
Prawidłowy zapis może występować u osoby z padaczką, i odwrotnie osoba zdrowa może mieć zapis nieprawidłowy i nie świadczy to o chorobie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy