Prośba o interpretację wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Witam, bardzo proszę o interpretację mojego MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W poziomie L4/L5 tarcza m-k o zmniejszonej wysokości z cechami dehydratacji, Widoczna jest centralna protruzja tarczy do ok.3mm z niewielkim uciskiem na przednią powierzchnie worka oponowego. W poziomie L5/S1 niewielkie centralne uwypuklenie tarczy m-k dyskretnie uciskające przednią powierzchnię worka oponowego.W obrabie kości krzyżowej obszary tłuszczenia szpiku. Jakie powinno być wdrożone lecznie? Z góry dziękuję.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym w lędźwiowo-krzyżowym odcinku kręgosłupa. Rodzaj leczenia jest dobierany w oparciu o pełen obraz kliniczny oraz wyniki wszystkich badań dodatkowych. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który zaproponuje możliwe formy leczenia.