Prośba o interpretację wyniku poziomu insuliny u 31-latki

Prosze o interpretacje wyników . Insulina po obciążeniu 75g glukozy. Insulina nadczo 4,5. Po godzinie 85,8 a po dwuchromian godzinach 43,2

Dzień dobry,

Stężenie insuliny w teście OGTT jest zbyt wysokie. Najprawdopodobniej świadczy o insulinooporności. Proszę skontaktować się z lekarzem, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie mające na celu redukcję insulinooporności/hiperinsulinemii. Te stany wiążą się z większym ryzykiem wystąpienia cukrzycy w przyszłości. Dlatego już teraz warto podjąć odpowiednie działania terapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz