Prośba o interpretację wyniku RM po operacji barku
Witam,proszę o interpretację wyniku RM po operacji barku: cechy nawrotowej ciasnoty barku prawego ,przestrzeń 4,5mm.Wykazano cechy poronnego buristis w topografii kaletki podbarkowej.Obrąbek wykazuje nierówny zarys .W projekcji strzałkowej widoczne jest kątowe wcięcie w kierunku centrum panewki.Jednocześnie widoczne są pogrubione wiązadła obrąbkowo-ramienne środkowe i częściowo górne.Ścięgna z zachowaną ciągłością,artefakty z obecnością ciał metalicznych,pozostałość po zabiegu .Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Opis wskazuje na możliwe tendencje do nawrotów dolegliwości bólowych i uszkodzenia/zapalenia mięśni zespołu stożka rotatorów. Nie wiem jaki jest stan kliniczny barku w badaniu i czy rozpoczął Pan rehabilitację. Odpowiednie ćwiczenia na pewno pomogą zminimalizować ryzyko nawrotu kontuzji.