Prośba o ocenę wieku kostnego na podstawie zdjęcia RTG

Szanowni Państwo, zwracam się z prośbą o ocenę wieku kostnego na podstawie zdjęcia RTG nadgarstka lewego. Link do zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a97cf0c3a45b1b0b.html

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Aby ocenić wiek kostny na podstawie RTG ręki należy posiadać odpowiedni atlas wieku kostnego, który dostępny jest tylko w niektórych pracowniach radiologicznych-zazwyczaj tych, które mają odrębny zakład radiologii dziecięcej. Powinna Pan/ Pani zgłosić się z podanym zdjęciem do lekarza kierującego na to badanie aby dowiedzieć się gdzie można dokonać analizy wieku kostnego. Pozdrawiam.