Podejrzenie gruźlicy i prośba o ocenę zdjecia RTG

Mam prośbę o ocenę mojego zdjęcia rtg. (stale kaszel, najpierw był suchy, teraz urywa mi się biała/lekko żółta wydzielina, mam objawy ogólnego zmęczenia, jestem po wycięciu migdalków (rok temu) -nie pomoglo. Ostatnio doszedł stan podgorączkowy (ok 3,72). Opis będzie dopiero w pon. Lekarz rodzinny zaczął już podejrzewać gruźlicę... :( Proszę o pomoc w ocenie zdjęcia, czy widać jakieś zmiany na tym rtg? http://www.fotosik.pl/zdjecie/5a2200bc8c182a7f Z góry serdecznie dziękuję :)

Aleksander Ropielewski

Widać zagęszczenia wnęk płucnych oraz zagęszczenia w środkowych i dolnych partiach płuc. Na podstawie zdjęcia RTG nie można postawić rozpoznania gruźlicy. KOnieczne jest wykonanie testu IGRA i/lub potwierdzenie obecności gruźlicy w badaniu plwociny.