Czy mogę starać się o ciążę lecząc gruźlicę?

Witam, choruje na gruźlicę i od 5 miesięcy biorę leki aktualnie sam Rifamazid 300mg 150mg, co jeżeli bym zaszła w ciąże, czy coś stanie się zarodkowi/płodowi? Lub ile po skończeniu leczenia będę mogła zajść w ciąże? Bardzo z mężem chcemy dziecko ale nie wiemy kiedy można zacząć się starać? Mój lekarz nie za chętnie odpowiada na jakiekolwiek pytania.

Z racji na brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania ryfampicyny w ciąży, sugeruje się unikania zajścia w ciążę w trakcie kuracji. Warto zachować kilkudniowy odstęp po zakończeniu leczenia, chociaż czas eliminacji leków z organizmu jest krótszy.