Prośba o opis wyniku MRI kręgosłupa oraz poradę dotyczącą leczenia

Witam proszę o opis wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowego i poradę jak się leczyć oraz jakich czynności nie powinnam wykonywać.Badanie uwidoczniło półpoziome ustawienie kości krzyżowej,ześlizg tylny l5,przemieszczenie tego trzonu ku tyłowi ok 3 mm,z inkongruencją powierzchni stycznych trzonu,na poziomiel5/ls uwypuklenie krążka m/kręgowego modeluje nadtwardówkową tkankę tłuszczową,na poziomL4/L5zwęża otwór m/kręgowy lewy zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach m/wyrostkowych l4 l5.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie leczy się wyników badań, tylko pacjenta. Najważniejsze jest badanie kliniczne, wsparte wynikiem badania obrazowego. Wskazany kontakt z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.