Prośba o opis wyniku MRI kręgosłupa oraz poradę dotyczącą leczenia
Witam proszę o opis wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowego i poradę jak się leczyć oraz jakich czynności nie powinnam wykonywać.Badanie uwidoczniło półpoziome ustawienie kości krzyżowej,ześlizg tylny l5,przemieszczenie tego trzonu ku tyłowi ok 3 mm,z inkongruencją powierzchni stycznych trzonu,na poziomiel5/ls uwypuklenie krążka m/kręgowego modeluje nadtwardówkową tkankę tłuszczową,na poziomL4/L5zwęża otwór m/kręgowy lewy zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach m/wyrostkowych l4 l5.Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Nie leczy się wyników badań, tylko pacjenta. Najważniejsze jest badanie kliniczne, wsparte wynikiem badania obrazowego. Wskazany kontakt z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.