Prośba o pomoc w interpretacji wyników badania hormonów tarczycy

poraz pierwszy tez robilam badania hormonów tarczycy.Wyslala mnie ginekolog po poronieniu.wizyte u endokrynologa mam dopiero za dwa tygodnie,wiec jak możecie mi pomoc zinterpretować wyniki będę wdzięczna:TSH-0.64 (norma 0.34-5.6) FT3-4.19(norma 3.1-6.80) FT4-1.27(norma 0.93-1.71) ATG-1301 IU\ml(norma 0.0-100.0) TPO-<5.0 IU\ml(norma 0.00-40.00) USG tarczycy:granicznej wielkości (górna granica)o nieznacznie obniżonej echogenicznosci(zmiany regresywne ,pozapalne) z obecnością guzków .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki sa ogólnie w normie, jedynie wynik przeciwciał przeciw tyreglobulinie wydaje sie podwyższony. Takze USG wskazuje na chorobę guzkowe tarczycy ale raczej tylko do badan kontrolnych. Zalecam wizyte u lekarza endokrtnologa. Pozdrąwiam