Co oznaczają takie wyniki przy tyciu, zmęczeniu, zaparciach, wypadaniu włosów?

Witam, proszę o zinterpretowanie wyników (kobieta 30lat) : TSH - 1.14 mIU/L Norma: 0.27 - 4.20; FT3 - 5.38 pmol/L Norma: 3.10 - 6.80; FT4 - 16.19 pmol/L Norma: 12.00 - 22.00; T4 - 92.4 nmol/L Norma: 59.00 - 154.00; ATG - 11.580 IU/mL Norma: 0.00 - 115.00; ATPO - 35.45 IU/mL Norma: 0.00 - 34.00. Wg danych ATPO powyżej normy. Dodam ze mama ma Hashimoto , ponad to posiadam większość objawów niedoczynności w tym min tycie, zmęczenie, zaparcia, wypadanie włosów.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Podwyższone aTPO wskazuje na niewłaściwe funkcjonowanie układu odpornościowego. Wyniki tarczycy sa w normie, samo aTPO nieco powyżej normy wymaga obserwacji , może wskazywać , na początek procesu autoagresji.
Niepokojące jest zmęczenie, tycie, zaparcia i wypadanie włosów.
Warto powtórzyć badania tarczycy i wykonać USG tarczycy.