Prośba o poradę w sprawie badania RM stawu kolanowego po urazie
Proszę o poradę w sprawie badania RMI stawu kolanowego po urazie z diagnozą uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego. Jeden lekarz twierdzi, że powinnam dokonać tego badania w obecności kontrastu (lekarz internista), jednakże placówka, w której zarejestrowałam badanie twierdzi, że to badanie wykonuje się bez użycia kontarstu? Ja szczerze mówić nie dopytałam lekarza ortopedy, ponieważ nie przypuszczałam, że moga być tak rozbieżne informacje. Z góry dziękuję za pomoc. Justyna.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Decyduje lekarz zlecający badanie. Jeżeli nie zaznaczył na skierowaniu czy badanie ma być z kontrastem czy bez to oznacza to badanie bez kontrastu.