Prośba o wyjaśnienie wyniku LVEF i LVEDD

prosze o wyjasnienie LVEF 68% LVEDD 4,5/2,5 mam skierowanie do szpitala

Lek. Tomasz Budlewski

Pierwszy parametr określa mówiąc prostym językiem ile Pani serce pompuje krwi (powinien wynosić powyżej 65%), ten drugi to wymiar lewej komory w rozkurczu (norma ok.: 3,5-4,7). Wg mnie oba wyniki nie odbiegają znacznie od normy i wydaje mi się że musiał istnieć jeszcze inny powód skierowania do szpitala?