Proszę o analizę badań

Mam 41 lat i wczoraj zrobiłem sobie badania krwi. Leukocyty 5,6, erytrocyty 4,67, hemoglobina 13,5, hematokryt 40,1, mcv 85,9, mch 28,9, mchc 33,7, rdw 13,4, płytki krwi 218, pct 0,20, pdw 16,1, mpv 9,1, neu 56,5, lymph 29,6, mon 9,1, eos 2,6, boso 2,2; mikroskopowa ocena rozmazu krwi: podzielone 63,0, pałeczkowate 1,0, limfocyty 25,0, monocyty 11,0, cholesterol całkowity 153, triglicerydy 194, cholesterol hdl 33, cholesterol ldl wyliczany 81, żelazo 96. Czy są tu jakieś nieprawidłowości? Proszę o odpowiedź.
41 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych wynikach badań zwraca uwagę umiarkowanie podwyższony odsetek monocytów w rozmazie automatycznym, jak i ręcznym. Jednak obiektywnym wykładnikiem zwiększenia liczby monocytów jest ich bezwzględna wartość we krwi wyrażona w jednostkach G/L (nie podał jej Pan), a nie tylko procent w rozmazie. Jeżeli mieści się ona w zakresie normy (0-0,8 G/l) , to nie ma powodu do niepokoju.

Występuje również niewielki wzrost poziomu trójglicerydów, który w dłuższej perspektywie może prowadzić do miażdżycy naczyń i  powikłań serowo-naczyniowych. Wskazane byłoby zastosowanie diety z ograniczeniem tłuszczów zwierzęcych i cukrów prostych oraz okresowa kontrola lipidogramu. Pozostałe parametry mieszczą się w granicy normy.