Proszę o interpretacje mojego wyniku USG

Skóra i brodawki piersi prawidłowe. Doły pachowe wolne. Obie piersi wykazują cechy inwolucyjne. W obu piersiach przestrzenie płynowe ostro odgraniczone, gładkościenne o wymiarach - prawa pierś od 2,5 cm, lewa 4 x 2,4. Proszę napisać, czy to coś poważnego, co powinnam teraz zrobić???

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przestrzenie płynowe wykryte w badaniu USG wskazują najprawdopodobniej na torbiele piersi. Torbiele powstają zazwyczaj na skutek zaburzeń hormonalnych. W pani przypadku torbiele są duże i trzeba się zastanowić nad dalszym postępowaniem. Szkoda, że nie podała Pani wieku, ani przyczyny wykonania USG - czy było to badanie kontrolne, czy wiązało się z wystepowaniem dolegliwości? Czy wcześniej miała Pani robione USG i czy były tam jakieś zmiany?

Duże torbiele w piersiach należy nakłuć z oceną uzyskanej treści lub usunąć chirurgicznie. Decyzję o wyborze postępowania podejmuje Pani wraz z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam serdecznie