Proszę o interpretację wyników badań morfologii

Moja czteroletnia córka przez siedem dni miała temperaturę dochodzącą do 39,6. Nie jest przeziębiona, nie skarży się na żaden ból.Lekarz rodzinny zlecił badania laboratoryjne, oto one: krew-  WBC: 13,3, HCT: 32,1%, PLT: 389, HGB:11,4. Rozmaz krwi obwodowej: Granulocyty: pałeczkowe - 5, podzielone - 63, kwasochłonne - 2, zasadochłonne - 1. Limfocyty - 26. Monocyty - 3. OB po 1godz. - 75, po dwóch dniach OB - 86. Białko CRP - 24 mg. Badanie moczu: Leukocyty - 5-10 w polu widzenia. Bakterie - pojedyncze. Córka ma podawany antybiotyk. Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podwyższone stężenie białych krwinek w morfologii, obraz układu białokrwinkowego w rozmazie, podwyższone wartości wskaźników OB i CRP sugerują infekcję bakteryjną układu moczowego. Proszę stosować antybiotyk zgodnie z zaleceniami lekarza oraz zgłosić się na wizytę w terminie przez niego określonym.

Nie napisała Pani, czy córka nadal gorączkuje - jeśli nie, to najprawdopodobniej konieczne będzie kontrolne badanie moczu po 3 dniach od zakończenia przyjmowania antybiotyku, które to dopiero umożliwi ocenę skuteczności leczenia.

Obniżone jest ponadto stężenie hemoglobiny. Nie podała Pani innych parametrów układu czerwonokrwinkowego, dlatego trudno ustalić jego przyczynę.

Pozdrawiam.