Proszę o interpretację wyników mojego 2,5-letniego synka

Mam pytanie dotyczące mojego synka (2,5-letniego). Poszliśmy do lekarza z częstymi bólami brzuszka, skierowano nas na USG z którego wyszło, że ma powiększoną wątrobę w lini środkowo obojczykowej ma dł. 101mm (synek ma 104 cm wzrostu). Robiliśmy też badanie krwi, oto są jego wyniki: WBC 3.68 NEUT 1.11 LYMPH 2.08 MONO 0.40 EO 0.07 BASO 0.02 RBC 5.04 HGB 12.5 HCT 38.0 MCV 75.4 MCH 24.8 MCHC 32.9 RDW-SD 35.7 RDW-CV 13.5 PLT 301 PDW 10.2 MPV 9.4 P-LCR 19.8 PCT 0.28 OB po 1godzinie 6 PAŁECZKOW:2 PODZIELON:29 KWASOCHŁ:2 LIMFOC:59 MONOCYTY:8 Proszę o pomoc. Dostałam skierowanie z synkiem do gastrologa, ale nie mam pojęcia, czy to słusznie, wydaje mi się, że lekarz powinien skierować nas do hepatologa. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań Twojego synka z jego lekarzem prowadzącym, który może zbadać dziecko i zebrać dokładny wywiad. Nie da się tego zrobić przez internet, a bez tych informacji nie jest możliwa trafna interpretacja wyników.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl