Proszę o interpretację EEG mojego męża

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania EEG mojego męża: W odporowadzeniach powierzchniowych przednich czynność szybka, tylnych nieregularna alfa 12Hz o amplitudzie do 60uV, Rz obecna. W odprowadzeniach głębokich czynność podstawowa zachowana, na tym tle nieliczne fale zaostrzone, Hv nie zmienia istotnie zapisu. Zapis na pograniczu normy z niewielkimi elementami podrażnieniowymi. U męża stwierdzono jakiś czas temu depresję, która objawiała się między innymi lękami. Przyjmuje P*** 20 mg 1 x dziennie. Mąż czuje się lepiej, choć zdarzają się nawroty. Proszę mi wyjaśnić, co oznacza ten zapis EEG, bardzo się o Niego martwię. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań. Interpretacja nie jest możliwa bez poznania dokładnych dolegliwości pacjenta, bez starannie zebranego wywiadu lekarskiego i bez zbadania fizykalnego pacjenta.

Mąż powinien skonsultować wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który będzie mógł właściwie ocenić Jego stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Życzymy dużo zdrowia Mężowi i Pani!

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl