Proszę o interpretację wyników morfologii krwi oraz badań ogólnych moczu

Witam. Mężczyzna, 27 lat. Proszę o interpretację moich wyników badań. Morfologia krwi: WBC - 6,9, RBC - 4,70, HGB - 8,1, HCT - 0,399, PLT - 240, PCT - 0,185, MCV - 85, MCH - 1,73, MCHC - 20,4, RDW - 13,8, MPV - 7,7, PDW - 12,9, %limfocyty - 33,4, %monocyty - 3,4, %granulocyty - 63,2, #LYM - 2,3, #MON - 0,2, #GRA - 4,4, CRP <6. Mocz, badania ogólne: Przejrzystość - zupełna. Barwa - żółta. Ciężar właściwy - 1030. Odczyn pH - kwaśny. Białko - nb. Glukoza - nb. Osad nabłonki płaskie - d. liczne. Osad krwinki białe: 0-1-2. Osad krwinki czerwone: 1-2-3. Osad skł. mineralne: bakterie - d.liczne. Osad skł. mineralne: pasma śluzu - poj. Na początku piekło przy oddawaniu moczu, teraz już tego nie odczuwam, natomiast czuję ból w dolnej części brzucha, a także ból jąder. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W morfologii krwi zwraca uwagę niewielka niedokrwistość. W badaniu osadu moczu obecna jest dość duża ilość bakterii i nabłonków płaskich, co biorąc pod uwagę opisywane przez Pana objawy, świadczyć może o zakażeniu układu moczowego (mimo, że liczba leukocytów w osadzie moczu jest prawidłowa, a wynik morfologii krwi nie wskazuje na obecność stanu zapalnego). Wynik CRP powinien być zawsze interpretowany w oparciu o zakres norm podany przez laboratorium.

Powinien zgłosić się Pan do lekarza rodzinnego. Najprawdopodobniej zleci on Panu wykonanie posiewu moczu i badania USG.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.