Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania moczu: czy mam się niepokoić?

Witam! Mam pytanie dotyczące mojego wyniku badań moczu. Odebrałam dzisiaj wynik i jest on dla mnie niepokojący. Mianowicie mam tu napisane: nabłonki płaskie - luźno usiane wpw, okr 0-1 wpw, krwinki białe - luzno usiane wpw, krwinki czerwone - pojedyncze w preparacie, bakterie - dość liczne, składniki mineralne - niel.kryszt.kwasu moczowego i szczawianu wapnia. Co to wszystko oznacza? Czy jestem chora? Czy to coś poważnego? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Obecność dużej ilości leukocytów oraz nabłonków płaskich w osadzie moczu świadczyć może o zakażeniu układu moczowego. Infekcja układu moczowego wymaga leczenia, dlatego też powinna Pani wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Obecność kryształów kwasu moczowego i szczawianów wapnia informuje o zagrożeniu (bądź obecności) kamicy moczowej.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy