Proszę o zinterpretowanie badania TK zatok

Jestem kobietą w wieku 33 lat. Dokuczają mi od 1,5 roku zatoki. Lekarz zlecił TK zatok, proszę o interpretację tego opisu TK z zaleceniem dalszej drogi w leczeniu, bądź zabiegu, jeżeli jest taka konieczność: Przegroda nieco skrzywiona na prawą stronę, małżowiny nosowe prawidłowe, brzeżne zgrubienia błony śluzowej w zatoce klinowej po stronie prawej oraz w sitowiu przednim i tylnym, zatoka czołowa prawidłowa, masywne zgrubienia błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej z niedrożnością kompleksu ujściowo-przewodowego oraz scieńczeniem struktur kostnych przyśrodkowej ściany tej zatoki, brzezne zgrubienia błony śluzowej w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczekowej w scianie przysrodkowej tej zatoki widoczne przetrwałe ciemiączko ośrednicy 3 m m, kompleksy ujsciowo-przewodowe drożne,zwężone przez pogrubiała błonę śluzową. Korzenie zębów wpuklają sie obustronnie w obręb zatok szczekowych. Czy powyższy wynik tomografi komputerowej  zatok nadaje się do leczenia? Jeśli tak, to w jaki sposób? A jesli nie, to operacja jaką metodą?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Niestety, Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i z tego powodu nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl