Proszę o zinterpretowanie RTG klatki piersiowej

Dzień dobry, Proszę o odniesienie się do wyniku Rtg klatki piersiowej mojego taty lat 68. opis: widoczne jednolite zacienienie płata środkowego płucaprawego z równym ograniczeniem od góry przez małą szczelinę miedzypłatową. W płucu prawym niewielkie zagęszczenie miąszowe w polu dolnym. Serce wypierane jest w stronę lewą przez uniesioną prawą kopułę przepony , co sugeruje zmiany niedodmowe w płacie środkowego płuca prawego. Aorta zmieniona jest miażdżycowe z blaszkami wapnistymi w łuku i wygięta w części zstępujące . Bardzo proszę o odpowiedz co oznacza ten wynik.

Dzień dobry, proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, diagnozę można postawić w oparciu o zdjęcie RTG, wywiad oraz obraz kliniczny.