Opis RTG klatki piersiowej i płuc
Dzień Dobry, Mam 30 Lat, jestem mężczyzną i bardzo proszę o interpretację rutynowego kontrolnego wyniku RTG bez żadnych objawów (ewentualnie porady). Opis wyniku: Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie. Wnęki naczyniowe. Oba kąty pż. wolne. Blaszki miażdżycowe w aorcie piersiowej. Częściowa relaksacja prawej kopuły przepony-(nie wiem co to w ogóle oznacza ). Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa TH. Z góry uprzejmie dziękuje i Serdecznie pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
W wyniku opisano zmiany w przeponie (niecalkowite jej napięcie) najprawdopodobniej jako skutek zapalenia płuc w przeszłości, dodatkowo zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym kręgosłupa. Blaszki miażdżycowe tworzą się z wiekiem u większości ludzi.
Pozdrawiam