Proteza szkieletowa umocowana na zatrzaskach kulkowych

Dzień dobry. Zostałam skierowana na rezonans magnetyczny głowy, jednak problem w tym, że w jamie ustnej założoną mam od 3 lat protezę szkieletową umocowaną na zatrzaskach kulkowych zacementowanych w zębach. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia z jakich materiałów zostały zrobione zatrzaski - lecznica stomatologiczna, w której wykonano pracę została zamknięta. Czy jest jakiś sposób, by sprawdzić czy są one przeciwwskazaniem do wykonania MR? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Można spróbować nawiązać kontakt z lekarzem wykonującym zabieg lub poprosić innego protetyka o ocenę protezy.