Prośba o opinię na temat protezy acronowej

Dzień dobry, proszę o pomoc. Czy protezy acronowe są lepsze od zwykłych ? Jaka jest opinia na ten temat? Czytałam różne informacje i wiadomości są bardzo sprzeczne. Jedni zachwalają protezy acronowe, inni zdecydowanie je odradzają. Sama już nie wiem co o tym myśleć, czy się zdecydować na protezę acronową? Czym tak naprawdę ona się różni od protezy zwykłej? Czy jest bardziej wytrzymała? Ma lepsze działanie i można spożywać bardziej twarde posiłki? A może wcale nie jest taka dobra i Państwo również odradzaliby zastosowanie protezy acronowej? Bardzo proszę o informację, która proteza jest lepsza. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

żadna proteza elastyczna nie jest lepsza od protezy szkieletowej wykonanej tradycyjnie, powinna być traktowana jako proteza tymczasowa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Różny materiał, z którego wykonywana jest płyta protezy ruchomej, jest wykorzystywany w różnych sytuacjach. Dlatego nie można powiedzieć, która jest lepsza, nie znając wskazań oraz sytuacji w jamie ustnej.
Jednak, jeśli proteza ma służyć co najmniej kilka lat, a nie ma przeciwwskazań do akrylu, powinno się użytkować tradycyjne protezy ruchome.